CodeWeek 2022 - międzynarodowy projekt edukacyjny

Nazwa szkoły: Prywatna Szkoła Podstawowa ICO w Tomaszowie Lubelskim

Czas trwania: X 2022 r.

Oddziały, w których będzie realizowany projekt: klasa 4

Przedmiot, na którym będzie realizowany projekt: język polski

Cele projektu:

- rozwój umiejętności uczniów w zakresie kodowania,

- utrwalanie poznanych zasad ortograficznych,

- doskonalenie zapisu wyrazów z trudnościami ortograficznymi.

Opis:

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

Podczas cyklu zajęć na języku polskim uczniowie poprzez atrakcyjną metodę pracy, jaką jest kodowanie,  będą mogli utrwalić poznane zasady ortograficzne oraz ćwiczyć pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Uczniowie będą mieć za zadanie kodować na macie, wykorzystując do tego kolorowe kubeczki. W tym celu będą przygotowane wyrazy „z lukami”. Podsumowaniem realizacji projektu będzie wypełnianie kart pracy (w tym też kart  do kodowania), dzięki czemu będzie można zweryfikować stopień przyswojenia materiału przez uczniów.