Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe organizowane w szkole dają możliwość rozwijania pasji, zainteresowań i talentów wykraczających poza szkolny program nauczania. Aby jak najlepiej dopasować ofertę zajęć do uzdolnień dzieci jest ona przygotowywana we wrześniu każdego roku szkolnego. Zajęcia dodatkowe są dodatkowo płatne.

Propozycje zajęć dodatkowych:

• basen
  • język niemiecki
  • zajęcia taneczne
  • karate

Koła naukowe:

Koła naukowe organizowane w szkole rozszerzają i pogłębiają wiedzę dzieci w zakresie przedmiotów wykładanych w szkole.
Koła naukowe proponowane w naszej szkole to:

• teatralne
  • plastyczne
  • z języka polskiego
  • z języka angielskiego
  • z matematyki

W ramach czesnego dziecko bezpłatnie może uczęszczać na zajęcia z dwóch wybranych kół.

Godziny pracy: 6.00 - 8.00 oraz 14.00 - 18.00
Głównym celem świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom należycie zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce, oraz odpowiednich warunków do rozwijania ich pasji i talentów. Wychowankowie mogą spędzić tu przyjemnie i pożytecznie czas po lekcjach. Nauczyciele sprawujący opiekę świetlicową, codziennie dokładają wszelkich starań, aby uatrakcyjnić dzieciom ich wolny czas. W tym celu organizowane są różnego rodzaju zajęcia dydaktyczno - wychowawcze, warunkujące aktywny wypoczynek, a także zapewniające uczenie się poprzez zabawę. Każdy dzień spędzony w świetlicy może dostarczyć informacji na inny temat, stymulować rozwój zarówno emocjonalny, jak i intelektualny.

Zajęcia prowadzone są wedle określonego planu tygodniowego:

• PONIEDZIAŁEK: Przeprowadzanie gier i zabaw ruchowych
  • WTOREK: Zajęcia plastyczno-techniczne
  • ŚRODA: Spotkania z literaturą
  • CZWARTEK: "Dzień podróżnika" - poznawanie różnych miejsc na mapie Polski, Europy i Świata
  • PIĄTEK: Rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek, wspólne oglądanie ekranizacji znanych baśni i bajek.

Pamiętając o konieczności zapewnienia niezbędnej dawki relaksu, oferujemy do dyspozycji dzieci szereg gier planszowych, klocków, puzzli i układanek i zabawek, klocków lego, magnetycznych i drewnianych.