ERASMUS+ R.O.A.D. 2019-2022 - Mobilność w Grecji 2022

Reprezentacja naszej szkoły, biorącej udział w mobilności do Grecji to uczniowie (Paweł K. i Konstanty M. - kl. VII) oraz Ines K. i Karolina N. - kl. VIII)i nauczyciele (p. Danuta Marczewska, p. Katarzyna Towbin i p. Barbara Miszczyszyn).

4 lipca rozpoczęła się przygoda z Erasmusem+ w greckiej szkole muzycznej w Tripolis. Ceremonia powitalna zaczęła się od koncertu, w którym greccy uczniowie i nauczyciele prezentowali swoje talenty, śpiewając i grając na instrumentach. W części poświęconej prezentacjom na temat "Meeting with successful people" Ines przedstawiła przygotowany przez Karolinę, Pawła i Konstantego życiorys Marii Skłodowskiej - Curie. Po wspólnej przerwie kawowej, uczniowie i nauczyciele udali się na oddzielne warsztaty integracyjne.

5 lipca spędzony był niezwykle aktywnie. Uczniowie i nauczyciele odbyli wycieczkę do archeologicznego muzeum w Mykenach, byli w antycznym teatrze w Epidaurosie, brali udział w wykładzie odnośnie historii masek oraz w warsztatach ich tworzenia, spacerowali ulicami Naplfio, a co najważniejsze pływali w Morzu Egejskim.

6 lipca upłynął również bardzo aktywnie. Dzień rozpoczął się od wizyty w Urzędzie Miasta, gdzie delegacje wszystkich państw poznały burmistrza Tripolis. Po oficjalnej wizycie, udaliśmy się do Muzeum w Tegei, nowoczesnego muzeum antycznej wystawy. Po obiedzie, nadszedł czas na ulubione pływanie w mieście Astros połączone ze zwiedzaniem tego miasta.

7 lipca podzielony jest na 2 części, turystyczną i oficjalną. Dzisiaj uczestnicy mobilności byli w znanej świątyni Agia Fotini, mieli okazję poznać proces robienia wina w winiarni i zdecydowanie schłodzili się w jaskini Kapsia. Uczestniczyli również w warsztatach grupowych. Po tradycyjnym greckim lunchu, nastąpiła część oficjalna - kolacja połączona z rozdaniem certyfikatów mobilności.

8 lipca to ostatni dzień przygody, to dzień pożegnania się  z uczniami ze szkoły muzycznej w Tripolis, którzy gościli naszych uczniów w swoich domach. Po opuszczeniu Tripolis, zatrzymano się przy Kanale Korynckim i ruszono w stronę Aten, gdzie zwiedzony był Akropol, poznano codzienność starożytną w Muzeum Starożytności, a także spacerowano wieczorową porą po stolicy Grecji.

Wyjazd do Grecji był ostatnim spotkaniem w ramach programu Erasmus+ R.O.A.D , którego głownym koordynatorem jest p. Anna Mottola z włoskiej szkoły  w Formi. Mamy jednak nadzieje, że to nie ostatnia przygoda z Ersmusem plusem!!!